BLOG

02 WRZ
2013

Pożyczka. Warto czytać umowę.

Pożyczka. Produkt finansowy, który nigdy nie jest przez klientów brany dla przyjemności. Zawsze jest wynikiem potrzeb finansowych i braku możliwości ich zrealizowania.
Można wyróżnić wiele typów pożyczek. Bankowe, pozabankowe, bez żyrantów, bez sprawdzania rejestru BIK. Można wymieniać jeszcze długo. Różnią się zasadami przyznawania, kosztami, długością czasu trwania umowy pożyczkowej. Zawsze powodują konieczność spłacania większej sumy niż się pożyczyło.

Decydując się na wzięcie pożyczki, warto zwrócić uwagę na jej umowę. To oczywiste stwierdzenie, dla wielu osób jest po prostu fikcją. Decydując się na pożyczkę, uznają umowę, za dokument, który jest tylko formalnością. Podpisując go, nie przywiązują wagi do jego treści. Nic bardziej błędnego. Umowa pożyczki jest dokumentem, którym warto się zainteresować.

W umowie pożyczki można znaleźć zapisy regulujące cały proces przyznawania pożyczki i jej spłacania. Umowa zawiera zapisy określające prawa i obowiązki stron umowy. Jest dokumentem, którego podpisanie niesie za sobą skutki prawne. Patrząc od strony klienta – prawie zawsze są to zobowiązania.

Umowa pożyczki jest wiec dokumentem, który trzeba poznać przed jego podpisaniem. Przeczytanie umowy i wszystkich załączników powinno być więc naturalnym działaniem dla własnego interesu. Oczywiście trzeba dodać – umowę pożyczki trzeba przeczytać i zrozumieć – dopiero wtedy można składać pod nią podpis. Warto o tym pamiętać i wiedzieć, że nieznajomość zapisów w umowie, nie zwalnia od ich przestrzegania. Zamiast wiec żałować tego, że zdecydowaliśmy się na pożyczkę o wiele mniej korzystną, niż wcześniej się wydawało, warto poznać zapisy umowy. To działanie w naszym interesie.

POWRÓT

OBSŁUGA KLIENTA

Godziny wypłat pożyczek:

8.00 - 18.00

     kontakt@bezbanq.pl